”Bībeles svētki 2011” noslēgušies

07.08.2011.




Bībeles svētki 2011 ir noslēgušies!

Šo sestdien, 6.augustā, noslēdzās šogad lielākais visu konfesiju kristiešu svētki: Bībeles svētki 2011.

Bībeles svētki 2011 aizsākās 3. augustā, ar aizlūgumu par Latvijas valsti, pie Brīvības pieminekļa, 4.augustā ar aizlūgumu pie Rīgas domes, par Rīgas domes mēru un komandu, 5.augustā ar aizlūgumu pie Prezidenta pils, par prezidentu un prezidenta kanceleju.

Visas dienas garumā dažādās Rīgas vietās norisinājās pasākumi, kuru galvenā tēma bija Bībele. Bastejkalnā visiem interesentiem bija iespēja piedalīties aktivitātē ”Domino ar mācītāju”, kuras laikā brīvā gaisotnē tika uzdoti visdažādākie jautājumu dažādu konfesiju mācītājiem. Varēja saņemt arī īpaši sagatavotu dzērienu ar uzrakstu: Bet, kas dzers no tā ūdens, ko Es tam došu, tam nemūžam vairs neslāps. Jēzus.

Rīgas Domā Marijas kapellā tika atklāta Bībeļu izstāde, no Ernesta Glika muzeja deponētas Bībeles, kuru atklāja Latvijas Evaņģēliskās alianses prezidents Vadims Kovaļevs un Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Ģimenes ar bērniem tika izklaidētas Domu baznīcas dārzā, kur bērni ar aizrautību piedalījās gan radošajās darbnīcās, gan vēroja leļļu teātri ”Maska” Pētera Trūpa vadībā. ”Piedzīvojums ar Bībeli”- šis projekts piedāvā ar 56 atraktīvu kustību palīdzību iemācīties Vecās Derības vēsturisko notikumu pareizo secību un ar 50 kustībām iemācīties Jaunās Derības notikumus. Lai atklātu Bībeles stāstus, Godly Play stundas gaitā sava nozīme ir gan vārdiem, gan klusumam, gan simboliem.

LELB Virsvaldē notika seminārs ”Piedzīvojums ar Bībeli” svētdienas skolas un kristīgās mācības skolotājiem. ”Piedzīvojums ar Bībeli” ir projekts, kas Latvijā ir jau realizēts Rēzeknē, Liepājā un Rīgā un skolotāji ir sajūsmā par šāda veida kristīgās mācības pasniegšanu. Paši skolotāji ir bijuši ieguvēji un ieguvuši jaunas zināšanas par Veco Derību

Rīgas iedzīvotāji tika pārsteigti ar flešmobiem, kad jaunieši spontāni vienlaicīgi lasīji Bībeli pie Laimas pulksteņa, Galerijas Centrs u.c. Mērķis šai aktivitātei bija pievērst apkārtējo uzmanību un radošā veidā atspoguļot Bībeles aktualitāti jauniešu vidū.

Mārstaļu ielā, jauniešu kluba ”Melnā Aita” telpās visiem bija iespēja nokļut ”Miera Ostā”, kur mierīgas mūzikas pavadībā varēja pārdomāt dzīves lielos jautājumus. Uz galdiņiem bija pieejamas Bībeles.

Visu dienu Doma laukumā bija uzstādīta Atklāsmes telts. Šajā teltī bija iespēja uzzināt vairāk par Svētajiem rakstie, kā arī vairākas aizlūgšanas komandas (no dažādām konfesijām), bija gatavas kalpot katram, kurš vēlas līdzdalīt savas vajadzības un saņemt lūgšanu.

Domu laukumā bija arī jaunieši rozā Bībeles svētku t-kreklos ar uzrakstu: ”Lūdziet un jums dos” /Mat. 11:7/, kuri piedāvāja klatesošiem izvilkt lapiņu ar Dieva apsolījumiem. Bija arī iespēja uzrakstīt savas lūgšanas vajadzības.

Pasākums savu kulmināciju sasniedz plkst. 16.00 Doma laukumā. Uz lielā ekrāna tika rādīta dokumentāla video filma, kur sabiedrībā atpazīstami cilvēki dalījās par savu ticību uz Dievu. Svētkus uz lielās skatuves atklāja Rīgas pilsētas vicemērs Andris Ameriks. Uzrunas vārdus teica arī Latvijas Evaņģēliskās alianses prezidents Vadims Kovaļevs, Bībeles svētku komitejas vadītāja Inga Ziņģe-Pupiņa, Lūgšanas brokastu komitejas vadītāja Inese Šlesere. Liecības par Bībeles, Dieva vārda īpažo nozīmi un vērtību teica: mācītājs Arnis Sīlis un grupas ”Kliķe 1:16” līderis Dāvids Gleške. Bija sagatavota muzikālā programma ar atpazīstamām slavēšanas dziesmām latviešu un krievu valodā, kuru izpildīja apvienotais draudzū koris simts dalībnieku sastāvā no visas Latvijas, kuru vadīja diriģents Aigars Āboliņš, kopā ar solistiem Lību Ēci -Kalniņu, Valteru Gleški, Kasparu Ezeriņu, Kristīni Prauliņu, Elīzu Godiņu, Valdi Indrišonoku, Eliju Kapicku, Jēkabu Rēderu, Eduardu Grundmani, Santu Lozinsku. Svētkos uzstājās arī Rīgas Vīlandes baptistu draudzes zvanu ansamblis. Apsveikt bija ieradušies ebreju mesiāniskās kopienas ”Šofārs” pārstāvji. Svētkus noslēdza ar svētību: Latvijas Evaņģēliskās alianses prezidents Vadims Kovaļevs, Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Romas katoļu baznīcas Latvijā arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas priesteris Valentīns Vasiļjevs, Latvijas Baptistu draudžu savienības Padomes loceklis mācītājs Pēteris Samoiličs, Latvijas Vasarsvētku draudžu centra bīskpas Nikolajs Gribs, Evaņģēlisko kristiešu baznīcas ”Jaunā paaudze” mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, Latvijas apvienotās Metodistu baznīcas superindendante Gita Mednis, Kristīgā centra ”Labā vēsts” mācītājs Andrejs Čebotarjovs.
Uz koncertu bija sapulcējušies vairāk kā tūkstots skatītāju. Daudzi no klātesošajiem bija tūristi no citām valstīm, kas ar lielu interesi vēroja notiekošo un bija sajūsmā par šādiem svētkiem, kas ir unikāli svētki visā Eiropā.

Dienas izskaņā pl.21.00 Doma laukumā notika Jauniešu koncerts, kurā savu dalību ņēma grupas ”Return band”, ”CHRISTE TEAM” no Lietuvas, ”Kliķe 1:16” un ”Rīgas Gospel koris”, kurš pulcēja vairāk kā tūkstots skatītāju.
Unikāls notikums pirmo reizi Latvijas vēsturē bija arī Bībeles svētku 2011 ietvaros, 12 stundas nepārtraukts Dieva Vārds Latvijas Kristīgajā Radio tiešajā ēterā.
Dieva Vārda lasīšanas maratonā iesaistīti 72 cilvēki no visām kristīgajām konfesijām.
Bībeles svētku mērķis ir veicināt garīguma nozīmi sabiedrībā, stiprināt kristiešu vienotību un nest evaņģēliju cilvēkiem saprotamā veidā.

Informāciju sagatavoja:
Bībeles svētku komitejas vadītāja,
Inga Ziņģe-Pupiņa
+ 371 26464348
lea@lea.lv


Drukāt

: