”Dievs, kāpēc Tu guli?”
Leifa Andersena grāmata

07.04.2011.
Luterisma mantojuma fonds latviešu valodā izdevis norvēģu mācītāja Leifa Andersena grāmatu “Dievs, kāpēc Tu guli?”. Izdevuma mērķis ir palīdzēt ciešanās un sāpēs, kad nereti mums šķiet, ka Dievs ir apklusis.

Kā raksta pats autors, “virsraksts nav provokācija. Tas ir citāts: “Celies, Kungs, – kāpēc Tu guli? Mosties un neatstum mūs uz laiku laikiem!” (Ps. 44:24).”

Jā, kur gan ir Dievs, kad mēs piedzīvojam ciešanas un sāpes? Šis jautājums, šķiet, rodas katra dzīva cilvēka dzīvē. Norvēģu mācītājs Andersens savā grāmatā mēģina dot atbildi uz jautājumu, kurš bieži ir izmisuma un bezcerības piesātināts. Lūk, ko raksta autors, uzrunājot Latvijas lasītājus:

“Dārgie draugi Latvijā!

Man ir liels prieks, ka šī grāmata nu ir iznākusi latviski. Es bieži ar pateicību atceros savus draugus Kristū, ko sastapu saistībā ar pirmo Ziemeļu un Baltijas valstu studentu konferenci un apmeklējot Rīgas draudzes. Mani aizkustina doma, ka mums – ar tik atšķirīgo personisko un nacionālo vēsturi – tomēr ir kopīgs pamats, uz kura varam sarunāties konferencēs un pat izdot grāmatas.

Es vienmēr ar lielu bijību pievēršos šim tematam: ticībai un protesta emocijām, kas rodas ciešanās. Jo es zinu, ka šeit mēs pieskaramies pašām sarežģītākajām un jūtīgākajām cilvēka dzīves jomām. Un vai es kādam palīdzības vietā nepadaru dzīvi vēl grūtāku?

Es lūdzu Dievu, lai šī grāmata nekļūtu cilvēkiem par nastu, bet par mierinājumu un palīdzību tādos sāpīgos dzīves brīžos, kad Dievs, šķiet, ir apklusis.

Paldies Aijai Eimanei, Uģim Sildegam un Luterisma mantojuma fondam, kas uzņēmās īstenot šo projektu. Sveiciens Kristū - Leifs Andersens”.

Izdevumu var iegādāties Luterisma mantojuma fonda birojā, LELB grāmatu veikalā „IHTIS“, kā arī Latvijas draudžu grāmatu galdos. Vairāk informācijas – www.lmf.lv.

 


Drukāt

: