Rezolūcija par azartspēļu noteikumiem

26.05.2011.
Diena.lv informē:

Baznīca: ekonomiskā krīze kļūst par garīgu krīzi.
Bažās, ka Latvijas ekonomiskā krīze ved iedzīvotājus garīgā krīzē, Latvijas Baptistu Draudžu Savienība (LBDS) pieņēmusi un parakstījusi Rezolūciju par azartspēļu noteikumu pārskatīšanu un to stingrāku kontroli.

Draudžu mācītāji visā Latvijā aizvien biežāk uzklausa ģimenes, kuras lūdz palīdzību radiniekiem izkļūt no azartspēļu atkarības. Latvijā šobrīd no azartspēlēs nospēlētiem dzīvokļiem tiek izliktas ģimenes, bērni cieš badu no azartspēlēs nospēlētas ģimenes budžeta naudas, norāda baznīcu pārstāvji.

Lai arī azartspēles tiek kontrolētas no Valsts uzraudzības institūcijām Baznīca Latvijā uzskata, kas tas netiek darīts pietiekami, līdz ar to LBDS Kongresā pieņemto un bīskapa Pētera Sproģa parakstīto Rezolūciju jau atbalstījuši Romas katoļu baznīca Latvijā arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Bīskapu kolēģija, Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienības bīskaps Jānis Ozolinkēvičs, kā arī Latvijas kristīgo Mediķu apvienība, Latvijas kristīgo Skolotāju apvienība, Latvijas Evaņģēliskā alianse. Rezolūcija tiks iesniegta LR Saeimā, Nacionālajā Radio un Televīzijas padomē un nosūtīta Latvijas Valsts prezidentam Valdim Zatleram.

Rezolūcijā LBDS aicina LR Saeimu noteikt vecuma ierobežojumu dalībai azartspēlēs no 21 gada vecuma līdzšinējo 18 gadu vietā. LBDS uzskata, ka nepieciešams papildināt azartspēļu likumu un ar LR likuma spēku noteikt, ka azartspēles nedrīkst organizēt tuvāk par 100 metriem no valsts iestādēm, baznīcām, kulta celtnēm, izglītības iestādēm, ārstniecības iestādēm, kultūras iestādēm, dzelzceļa stacijām, autoostām, lidostām, ostām u.c. vietām, kas jau noteiktas kā vietas, kurās nevar rīkot azartspēles.

Savukārt totalizatoriem, prognožu spēlēm, bingo, veiksmes spēlēm u.c. noteikt tādu elektronisko un citu masu mediju ētera laiku, lai nodrošinātu, ka netiek uzrunāti nepilngadīgie. Vēlams pēc plkst. 23.00.

Tāpat LBDS pieprasa izveidot fondu, kas 25% no iekasētajiem nodokļiem un licences ieņēmumiem novirzītu mērķtiecīgam un kvalitatīvam darbam ar atkarīgajiem un viņu līdzatkarīgajām ģimenēm.

www.diena.lv


Drukāt

: