”Augļojieties un vairojieties”, konference

11.10.2011.
2011. gada 15. oktobrī pl. 10.00 LELB Virsvaldes zālē notiks konference ”Augļojieties un vairojieties”. Tā ir jau 9. starpkonfesionālā konference par dzīvības svētumu un neaizskaramību, ko rīko kustība ”Luterāņi dzīvībai”.

Kā konferences vadmotīvs izvēlēti vārdi no 1. Mozus grāmatas: ”Un Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla, pēc Dieva tēla Viņš to radīja, vīrieti un sievieti Viņš radīja. Un Dievs tos svētīja un sacīja uz tiem: Augļojieties un vairojieties” (I Moz. 1:27–28a).

Konferences mērķis ir palīdzēt apzināties un iestāties par katru bērnu kā vērtību, uzsvērt biblisko mācību par katra cilvēka dzīvības svētumu un dzīves jēgu, kā arī paplašināt sabiedrības zināšanas par ģimenes un dzīvības svētumu. Konferencē plānots veidot sadarbību starp tiem, kuri darbojas par cilvēka dzīvības aizsargāšanu no ieņemšanas brīža līdz dabīgai nāvei, iepazīstināt ar cilvēka dzīvības sākumu bibliskā un medicīniskā skatījumā, kā arī dot iespēju garīgai dziedināšanai pirms un pēc aborta.

Kustības ”Luterāņi dzīvībai” vadītāja Gunta Irbe skaidro: ”Dievs ir radījis seksualitāti, lai tās rezultātā rastos bērni. Mūsu kultūra ir aizgājusi prom no izpratnes, ka bērni ir vērtība, ka tie ir svētība mūsu ģimenēm. Dievs cilvēkiem Bībelē ir pavēlējis ”augļoties un vairoties” – tas ir, nevis tikai atjaunoties pašiem, bet multiplicēties, iet vairumā. Mēs zinām, ka Latvijas demogrāfiskā situācija ir gaužām bēdīga, bet mēs turpinām par to nedomāt, akceptējot abortu praksi, kura ir pretstatā Dieva baušļiem un gribai mūsu tautai”. Konferences programmā paredzētie priekšlasījumi:


”Radīšanas kārtība: Augļojieties un vairojieties” - māc.D.Ričmans ”Luterāņi Dzīvībai”, ASV
”Atvērtība uz dzīvību”- Baiba un Dainis Stikuti – kustības ”Laulāto tikšanās” vadītāji un auglības atpazīšanas metodes skolotāji
”Mēs izvēlējāmies Dieva gribu” - Lindas Prindules liecība
”Demogrāfija un aborti Latvijā” - Ilona Bremze, Asociācija ”Ģimene”
”Ģenētika un pirmsdzemdību diagnostika” - Māc. Oskars Skrodelis.

Konferencē paredzēts arī darbs grupās lektoru vadībā. Detalizētu konferences programmu iespējams aplūkot ŠEIT, konferences plakāts - ŠEIT. Organizatori lūdz pieteikties konferencei iepriekš, lai varētu sagatavot izdales materiālus.

Konference notiks 15. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 15:00 LELB Virsvaldes zālē, Mazā Pils ielā 4, Vecrīgā.

Konferenci rīko kustība ”Luterāņi dzīvībai” un katoliskā kustība ”Par dzīvību!”.
Tuvāka informācija:
Gunta Irbe
+371 67507267,
+371 29352378,
mgirbe@apollo.lv
kā arī mājaslapā
www.luteranidzivibai.lv

 


Drukāt

: