”Tikšanās ar viesiem no Izraēlas”, pārskats

24.12.2012.
Izraēlas valdības pārstāvji pateicas kristiešiem Latvijā par atbalstu Decembra sākumā Latvijā neformālā vizītē viesojās delegācija no Izraēlas: Knesseta vicespīkere Lia Šemtov, L. Šemtov padomniece darbā ar Holokaustu pārdzīvojušajiem ļaudīm Rita Tager, Izraēlas tiesību aizsardzības lobija korporācijas izpilddirektors Alberts Vekslers un labdarības fonda ”Palīdzības roka” (Helping Hand Coalition) viceprezidente Božena Gasiorovski. Delegācija tikās ar Holokaustu pārdzīvojušajiem ļaudīm Latvijā, apmeklēja Holokausta upuru piemiņas vietu Rumbulas mežā.

Ar klusuma brīdi tika godināta traģēdijas upuru piemiņa, nolikti ziedi, aizdegtas sveces. 1941. gada 30. novembrī un 8. decembrī Rumbulā tika nogalināti ap 25 000 ebreju, no kuriem 24 000 bija Rīgas geto ieslodzītie Latvijas ebreji un aptuveni 1000 cilvēku - no Vācijas atvestie ebreji.
Delegācija viesojās arī kristiešu draudzē „Prieka Vēsts”, sniedzot ieskatu par notiekošo Izraēlā.
Izraēlas parlamenta vicespīkere Lia Šemtov, kura pārstāv arī Knesseta lobiju - attiecību stiprināšanai ar kristiešiem pasaulē, izteica pateicību draudzei par atbalstu.

„Kas notiek Izraēlā?”

Viesi uzrunāja dalībniekus arī kristīgo līderu konferencē, ko apmeklēja dažādu konfesiju mācītāji un kristīgo organizāciju vadītāji no Daugavpils, Rēzeknes, Valmieras, Ventspils, Ogres, Olaines un citām pilsētām. Draudžu vadītāji un līderi pauda atbalstu Izraēlas valdības pārstāvjiem, apliecinot, ka pastāvīgi lūdz par Izraēlu un nereti to arī apmeklē.


MK Lia Šemtov izteica pateicību kristīgajiem līderiem par nenovērtējamo atbalstu, ko Izraēla saņem no kristīgās sabiedrības pasaulē. Bieži vien, kad medijos tiek atspoguļota vienpusēja informācija par situāciju Izraēlā, tieši kristīgie mediji, draudzes un brīvprātīgie publicisti ir tie, kas aizpilda šo robu, drosmīgi runājot patiesību, - sacīja L. Šemtov. „Jūsu atbalsts mums nozīmē ļoti daudz! Mēs priecājamies, ka mums ir draugi visā pasaulē!” MK Lia Šemtov pastāstīja arī par kādu notikumu, kas Izraēlā tika organizēts pirmo reizi vēsturē. Izraēlas parlaments uzaicināja uz pagodināšanas ceremoniju Knessetā 50 kristīgo organizāciju pārstāvjus no 50 valstīm, lai izteiktu pateicību par palīdzības sniegšanu Holokaustā izdzīvojušajiem ļaudīm, kā arī par atbalstu Izraēlai kopumā.Video no ceremonijasViena no iespējām, kā praktiski palīdzēt Izraēlas iedzīvotājiem krīzes situācijās un ikdienā, ir finansiālais atbalsts un brīvprātīgo darbs Izraēlas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā „Sarkanā Dāvida zvaigzne.”

Pasākumā tika demonstrēti uzņēmumi no neatliekamās medicīniskās palīdzības darba nesenā konflikta laikā.Labdarības fonda „Palīdzības roka” viceprezidente Božena Gasiorovski pastāstīja par plašo atbalsta darbu Izraēlā, iepriecinot Holokaustā izdzīvojušos ļaudis. Viņi ilgus gadus ir dzīvojuši vientulībā ar savām atmiņām, bieži atceroties tās sejas un acis, kas viņus vajāja. Ir labi, ja pirms aiziešanas mūžībā šie cilvēki ierauga citas acis – pilnas līdzjūtības un mīlestības, - sacīja Božena. Pasākumā tika demonstrēts video „Aizmirstie ļaudis”, „Helping Hand Coalition”Alberts Vekslers, Izraēlas tiesību aizsardzības lobija korporācijas izpilddirektors, aicināja kristiešus apmeklēt Izraēlu. „Tas ir vairāk nekā tūrisms,” – viņš sacīja.
A.Vekslers sniedza interviju arī LKR, skaidrojot situāciju Izraēlā un pateicoties par kristiešu atbalstu.Pasākumu vadīja Armands Ābelītis.
Ģenerālsponsori: SIA „Perfect Sales”, SIA „Discovery World.”
„ICEJ Latvija” pateicas uzņēmējiem Dzintrai un Armandam Ābelīšiem par ieguldīto darbu un līdzekļiem pasākuma organizēšanā!

Pārskats PDF fromātā

Pārskatu sagatavoja „ICEJ Latvija”
vadītāja Ilze Saulīte
lv.icej.org@hotmail.com
www.icej.org


Drukāt

: