Spāņu mīms Karloss Martiness Latvijā

01.09.2011.
Spāņu mīms Karloss Martiness
(Carlos Martinez)

2011. gadā no 2. līdz 6. oktobrim jau septīto reizi Latvijā viesosies profesionāls mīms Karloss Martiness no Spānijas. Mākslinieks dzimis 1955. gadā Spānijā. 1980. gadā uzsāka mācības pantomīmas skolā  Taller de Mimi y Teatro, vēlāk mācās dramatisko mākslu skolā El Timbal. No 1982 līdz 1987. gadam turpina studijas pie profesoriem Manuela Carlosa Lillo un Jorge Veras. Kopš 1986. gada Karloss strādā kā profesionāls aktieris-mīms. Mīma valoda ir ļoti personīga valoda un galvenais, tai nevajag tulka. Carlos vairākkārtīgi uzstājies ne tikai Spānijā, bet lielākajā daļā Eiropas valstu, kā arī Kanādā un ASV. Carlos ne tika uzstājas, bet vada arī seminārus aktieriem un mīmiem. Carlos ir uzrakstījis vairāk kā 50 mīmu skečus. Viņa pirmā grāmata ”In Silence” tikusi publicēta spāņu, vācu un franču valodās, otrā grāmata ”Word of Mime” publicēta vācu un franču valodās. Šobrīd tiek strādāts pie trešās grāmatas ”The Four Countries”.
2004. gada jūlijā Carlos Martinez uzvarēja prestižajā Eiropas teātru festivālā ALMADA Portugālē. 2005. gada februārī notika Carlos Martinez jaunās programmas ”Cilvēktiesības” pirmizrāde. Šī programma veidota, attēlojot dažādas etīdes par Cilvēktiesību deklarācijas pantiem. Laikā, kad cilvēktiesību jautājumi gan pasaulē, gan tepat Latvijā ir tik saasināti un atkailināti, Carlos Martinez ļauj mums katram palūkoties un sevi, lai ieraudzītu, kādi cilvēki esam.
Karlosa spāniskais šarms un humors ļauj viņu saprast jebkurā kultūrā un tautā. Mūsu sabiedrība nav izņēmums. Mīma valodai nevajag skaidrojumu. Vajag tikai uzmanīgi vērot, lai šo valodu saprastu. Mākslinieks Latvijā uzstājies skolās, armijas daļās un baznīcās, ticies ar Nacionālā teātra aktieriem, kā arī vadījis vairākus seminārus tiem, kurus interesē pantomīma. Pārsteidzoši, ka Carlos spēj uzrunāt jebkuru auditoriju, nepasakot ne vārda. Grūti palikt nopietnam, redzot, kā mākslinieks attēlo mūsu ikdienu, gan virtuvē, gan autobusa pieturā, jo ikvienā etīdē mēs katrs varam ieraudzīt sevi. Ieraudzīt un pasmaidīt.
Gatavojoties 7. vizītei Latvijā Carlos Martinez veido jaunu programmu ”30 gadi, veidojot klusumu” kurā būs redzamas labākās etīdes no viņa dažādajām programmām.
Carlos Martinez braucienu uz Latviju organizē Šveices organizācija PROFILE Productions, menedžera Jean-Daniel v. Lerbera vadībā sadarbībā ar Rīgas Āgenskalna baptistu draudzi.

Viesizrādes notiks 3. un 4. oktobrī Dailes teātrī plkst. 19 00

Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs
vai www.bilesuparadize.lv

Vairāk informācija:
www.profile-productions.ch
www.carlosmartinez.es

Kristīne Kanska 371 29247411

 


Drukāt

: