Prezidents pret ”Mozaīkas” likumprojektiem

20.05.2011.
TVNET informē:

Šodien pēc iepazīšanās ar biedrības "Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības "Mozaīka"" priekšlikumiem par divdesmit četriem likumprojektiem Valsts prezidents norāda:

”Tie faktiski paredz legalizēt viendzimuma attiecības, pielīdzinot tās likumiskai laulībai, kuru aizsargā mūsu valsts pamatlikums. To var raksturot kā slēptu mēģinājumu apiet Satversmē aizsargātās pamatvērtības un laulības institūta nozīmes vājināšanu. Tāpēc man tas nav pieņemami un tādā formā es to nevaru atbalstīt.” Valsts prezidents uzsver, ka viendzimuma partnerattiecības nav saistāmas ar laulības institūtu. ”Neviens starptautisks cilvēktiesību akts neparedz valsts pienākumu legalizēt viendzimuma laulības. Satversmē ir stingri nostiprināta laulības definīcija: valsts aizsargā un atbalsta laulību savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības,” vērš uzmanību Zatlers, uzsverot, ka ģimene ir viena no svarīgākajām vērtībām un tās stiprināšana ir būtisks nācijas attīstības priekšnosacījums. Turklāt šie likumprojekti, pēc Zatlera domām, ir diskriminējoši pret heteroseksuāliem pāriem, jo neparedz iespēju reģistrēt līdzīgas partnerattiecības starp abu dzimumu personām, kam ir ilgstoša un pastāvīga kopdzīve. ”Lai gan zināms, ka problēmas mantiskajās attiecībās un mantojuma tiesībās vai, piemēram, iespējās iegūt informāciju par sava partnera veselības stāvokli ārstniecības iestādē ir arī heteroseksuāliem pāriem, kas dzīvo nereģistrētās partnerattiecībās jeb tā saucamajā civillaulībā,” norāda prezidents. Viņš uzskata, ka par viendzimuma partnerattiecībām ir jābūt argumentētai un uz savstarpēju cieņu balstītai diskusijai sabiedrībā, izvairoties no neiecietības un ievērojot gan indivīda tiesības, gan arī sabiedrības tradīcijas un vērtības.

Jau vēstīts, ka Zatlers trešdien, atbildot uz žurnālista jautājumu par viendzimuma partnerattiecību reģistrācijas likumprojektu, atbildēja, ka šis jautājums sabiedrībā ir jāapspriež.

Foto: LETA


Drukāt

: