ICEJ Latvija - preses relīze

22.09.2011.
Izraēlas – palestīniešu konflikts

Šī gada septembrī pasaules līderi pulcēsies ANO samitā Ņujorkā un spriedīs, vai ebrejiem ir tiesības dzīvot Izraēlā.
Starptautiskie uzskati balansē uz robežas, lai piespiestu Izraēlu atgriezties pie riska robežām, kādas valstij pastāvēja līdz 1967. gadam.
Pēc daudziem neskaidrību mēnešiem par to, ko īsti palestīnieši vēlas, Palestīnas pašpārvaldes amatpersonas beidzot apstiprināja augusta vidū, ka viņi pieprasīs tiesības pārstāvēt Palestīnu Apvienoto Nāciju Organizācijā kā dalībvalsts.
Petīcija par Palestīnas suverenitātes atzīšanu tiks oficiāli iesniegta ANO ģenerālsekretāram Banam Ki Mūnam 20. septembrī. Palestīnas pašpārvaldes vadītāji sagaida, ka Bans nodos prasību Drošības padomei, kurā viņiem jau esot vairākuma atbalsts. Taču daudzi gaida, vai ASV neapturēs šo procesu, izmantojot veto tiesības.
Atsaucoties uz to, Starptautiskā kristiešu vēstniecība Jeruzalemē (ICEJ) ir aktivizējusi savas filiāles pasaulē, lai paustu atbalstu Izraēlai.
ANO plānotā "Durbanas III konference" sākumā tika paredzēta kā sanāksme, kuras mērķis ir apkarot rasismu un ksenofobiju. Taču arī iepriekšējās divas ANO konferences par rasismu (Durbanā 2001.g. un Ţenēvā 2009.g.) izvērtās naida manifestācijā pret Izraēlu. Uzdevums bija attēlot Izraēlu kā rasistisku aparteīdu valsti, kas ir galvenais šķērslis mieram pasaulē. Taču patiesībā Izraēla ir vienīgā brīvā, demokrātiskā valsts Tuvajos Austrumos. ICEJ piedalīsies arī protesta mītiņā pret "Durbanas III konferenci" Ņujorkā šī gada septembrī.
Samita ietvaros plānotais Palestīnas pašpārvaldes mēģinājums iesniegt balsošanai ANO Ģenerālasamblejā priekšlikumu atzīt vienpusēju Palestīnas valsts pasludināšanu tiek pasniegts kā nozīmīgs solis ceļā uz mieru Tuvajos Austrumos.
Taču realitāte ir tāda, ka ANO atbalsts priekšlaicīgai Palestīnas valsts dibināšanai tikai apbalvotu Palestīnas pašpārvaldi par atteikšanos uzsākt sarunas ar Izraēlu, par pastāvīgo sadarbību ar teroristiskajām organizācijām un par tās publiski pausto nostāju - nepieņemt Izraēlas kā ebreju valsts tiesības eksistēt un aizsargāt savus iedzīvotājus. Izraēlas valdība brīdina, ka šāds solis ne vien pārvilktu strīpu Miera procesam, bet arī varētu kļūt par ieganstu [palestīniešiem] uzsākt sacelšanos pret ebreju tautu.
Situācija ir samilzusi par lielu diplomātisko problēmu. Šajā kritiskajā laikā, kad norisinās cīņa par patiesību, Starptautiskā kristiešu vēstniecība aicina kristiešus un visus labas gribas cilvēkus atbalstīt vienīgo ebreju valsti pasaulē - Izraēlu.

Preses relīzi sagatavoja ICEJ direktors Jurgens Bjulers,
tulkoja "ICEJ Latvija" vadītāja Ilze Saulīte. 2011. gada septembrī

a.k. 73, Rīga, LV - 1011
+371 25464561
lv.icej.org@hotmail.com
www.icej.org


Drukāt

: