Cerības festivāls

10.11.2010.




Cerības festivāla mērķis bija iesaistīt un motivēt lielu skaitu kristiešu no dažādām draudzēm kopīgi līdzdalīt pēc iespējas lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju – neatkarīgi no vecuma, tautības, sociālā statusa, ticības vai politiskās pārliecības – uz vēsturiska kristīgo vērtību pamata balstītu vēsti par cerību.
Festivāla organizēšanai tika izveidota Cerības festivāla izpildkomiteja un 19 organizatoriskā darba komitejas. Izpildkomitejas sastāvā ietilpa tās priekšsēdētājs Latvijas Baptistu Draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis, kā arī Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Vasarsvētku apvienības bīskaps Nikolajs Gribs, Latvijas Evaņģēliskās alianses prezidents Vadims Kovaļevs, Latvijas Republikas Saeimas deputāte Inese Šlesere un Festivāla direktors, Bilija Grehema evaņģēliskās asociācijas Austrumeiropas kalpošanas vadītājs Viktors Hamms. Festivāla organizēšanā piedalījušās vairāk kā 560 dažādu konfesiju draudzes un 4 000 brīvprātīgo.

 

Festivāla apmeklētāji


Festivālu kopā apmeklēja 44 350 cilvēku. Vairāk kā 38 150 cilvēki apmeklēja Cerības festivālu Arēnā Rīga un vairāk kā 6 200 cilvēki apmeklēja Cerības festivālu bērniem baznīcā „Prieka Vēsts”.
Lūgšanu un svētīšanas dievkalpojumu apmeklēja 2 290 cilvēku.
Cerības festivāla trijos vakaros kopā apņemšanos nodot savu dzīvi Jēzum izdarīja 2 125 cilvēki, iznākot Arēnas Rīga zāles priekšā un aizpildot respondentu kartiņu. Savukārt, savu izvēli telefoniski izdarīja 155 cilvēki. Šie cilvēki zvanīja uz festivāla uzticības tālruni pēc Cerības festivāla translācijas Latvijas kristīgajā radio un Latvijas Televīzijā. Priekšā iznākušo un zvanījušo cilvēku skaits bija lielāks, taču minētie dati attiecas tikai uz tiem respondentiem, kas aizpildījuši kartītes.

 

Transports un vietu rezervācijas


Uz Cerības festivālu ieradās apmēram 17 000 cilvēku ar iepriekš rezervētiem vairāk kā 420 autobusiem no 130 pilsētām un ciematiem. Dodoties uz Cerības festivālu un mājup, autobusi nobraukuši vairāk kā 130 000 kilometrus pa Latvijas ceļiem. Uz Cerības festivālu ieradās arī rezervēti autobusi no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas.

 

Kursi „Kristīgā dzīve un liecība”


Latvijā kursus „Kristīgā dzīve un liecība” izgāja 3 748 cilvēki, Rīgā vien tie notika 12 dažādās baznīcās un centros. Kopumā Latvijā un Lietuvā kursi notika 150 dažādās vietās. Savukārt, apmācību kursa „Kristīgā dzīve un liecība” pasniedzējiem apmeklēja vairāk kā 100 cilvēki. Cerības festivālā un Cerības festivālā bērniem kā garīgie padomdevēji piedalījās vairāk kā 1 000 šajos kursos apmācīti cilvēki.

 

Kustība „Andrejs”

Kustībā Andrejs piedalījās 939 cilvēki, kas lūdza par 9 624 cilvēkiem. Zināms, ka visi, par ko ir šīs kustības ietvaros lūgts, nav vēl šobrīd nodevuši savu dzīvi Kristum, taču mēs iedrošinām palikt kustībā un turpināt lūgt.

Lūgšanas

Kopš 2009. gada 10. decembra Cerības festivāla ietvaros tika uzsāktas ikvakara lūgšanas plkst. 22.00. Kristieši tika aicināti gan par Festivālu, gan draugiem aizlūgt tajā vietā, kur tobrīd atrodas. Cilvēkiem bija iespēja uzzināt lūgšanu vajadzības, piezvanot uz lūgšanu tālruni. Regulāri par lūgšanām atbildīgajiem draudzes locekļiem un festivāla draugiem tika izsūtīta Lūgšanu ziņu lapa. 2010. gadā Festivāla ietvaros tika rīkotas divas īpašas lūgšanu un gavēšanas dienas draudzēm, kad lūgt un gavēt par Cerības festivālu. Nedēļu pirms Cerības festivāla tika uzsākta 10 dienu un 24 stundu nepārtraukta Lūgšanu stafete, kur cilvēki tika aicināti pieteikties un lūgt ik pa 15 minūtēm par Cerības festivālu. Lūgšanu stafetē piedalījās dažāda vecuma un dažādu konfesiju pārstāvji. Trīs Festivāla dienās Arēnā Rīga tika organizēta īpaša Lūgšanu istaba, kur kristiešiem bija iespēja lūgt Cerības festivāla laikā. Pēc Lūgšanu un svētīšanas dievkalpojuma, no 4. novembra plkst. 22.00 līdz 7. novembra plkst. 18.00 bez pārtraukuma notika lūgšanu un pielūgsmes pasākums Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes ev. lut. Baznīcā, par kurām atbildību bija uzņēmušies 32 vadītāji.

Sociālais darbs un darbs ar bērniem

2010. gada pavasara mēnešos jaunie mākslinieki un autori vecumā no 6 līdz 12 gadiem varēja piedalīties bērnu radošajā konkursā „Iekrāso cerību”. No apmēram 400 iesūtītajiem jaunradītajiem darbiem apmēram 300 zīmējumu ekspozīcija apceļoja vairākas draudzes Latvijā un tā noslēdzās Rīgas domē. Šajā vasarā un rudenī Cerības festivāls dāvāja 8 nometnes, kuras apmeklēja gandrīz 250 bērni, pusaudži un jaunieši no bērnu namiem un maznodrošinātajām ģimenēm vecumā no 7 līdz 19 gadiem. 2010. gadā Cerības festivāla ietvaros starptautiskā labdarības organizācija “Samaritan's Purse”, kuras vadītājs ir Franklins Grehems, kopā ar dažādu kristīgo konfesiju draudzēm veica akciju “Ziemassvētku bērns” un tās ietvaros uz Latviju tika piegādāti gandrīz 60 000 dāvanu bērniem.

Jaunieši.

2010. gada 5. jūnijā, Rīgā notika jauniešu pasākums „HOPE”, kur pulcējās ap 2000 jaunu un enerģisku cilvēku. Pasākumā uzstājās grupas Jorspeis, Man‐Hu, Vēstniecība un Valdis Indrišonoks ar grupu. Pēc pasākuma jauniešus izklaidēja afterparty McPaul un citi. Rindas nerimās arī pie baikeru piedāvājuma izbraukt ar motociklu. Uz pasākumu jaunieši ceļu bija mērojuši no daudzām Latvijas vietām, tostarp Liepājas, Rēzeknes un pat no Lietuvas. 2010. gada septembrī notika 3 dienu ilgs jauniešu velobrauciens „Par cerību!”, kur jaunieši vienu, divas vai trīs dienas brauca no Ventspils, Liepājas, Kuldīgas, Valkas, Jēkabpils, Saldus, Valmieras, Cēsīm un citām vietām, lai satiktos pie Arēnas Rīga. Velobrauciens noslēdzās Mežaparkā ar nelielu koncertu un kārtīgu maltīti. Aktīvi bija gan jaunieši, gan draudzes ‐‐ tos uzņemot, gan šoferi ‐ tos pavadot.

 

Koris

Cerības festivālā Rīgā uzstājās vairāk kā 800 balsu liels apvienotais draudžu koris. Gatavojoties lielajam pasākumam, reģionos notika 5 koncerti – Jelgavā, Valmierā, Talsos, Liepājā un Rīgā.
Aprīlī Rīgā Mateja baznīcā noritēja „Cerības festivāla” draudžu koru diriģentu seminārs, kura mērķis bija uzsākt savlaicīgu koru gatavošanos festivālam. Seminārā kopā sapulcējās vairāk kā 60 koru diriģenti un slavēšanas grupu vadītāji.

 

Sieviešu konference


2010. gada 7. un 8. maijā Rīgā gandrīz 600 sievietes apmeklēja sievietēm veltītu konferenci "Tikai viena lieta vajadzīga", kur uzstājās Pasaules Baptistu Alianses sieviešu apvienības prezidente Dorotija Selebano no Dienvidāfrikas.

 

Semināri un tikšanās


Gatavojoties Cerības festivālam Latvijas reģionos notika vairāki organizatoriskas dabas semināri un tikšanās. Maija mēnesī notika deviņi motivējoši semināri draudžu vadītājiem, kā „Darbs ar jaunajiem kristiešiem”, „Par grupu rezervāciju”, gan Rīgā, gan Latvijas rajonos, gan Lietuvā. Tos kopumā apmeklējuši vairāk kā 500 draudžu vadītāju no 270 dažādu konfesiju draudzēm. Kopā, gatavojoties Cerības festivālam, ir notikušas 8 komiteju un 5 mācītāju tikšanās un lūgšanu vakariņas. Divas no šīm tikšanās reizēm komitejām un mācītājiem bija kopīgas.

 

Programma Arēnā Rīga


Festivāla gaitā uz skatuves kāpa plaši pazīstami mūziķi no Latvijas un citām pasaules valstīm. Koncertēja arī “Grammy” un “Dove” balvu ieguvējs, mūziķis Maikls V. Smits (Michael W. Smith). Piedalījās džeza pianists Hantlijs Brauns (Huntley Brown) no Jamaikas, ģitāras virtuozs Deniss Agadžanjans (Dennis Agajanian) no ASV, Džons un Anna Barbūri (Jonh and Anne Barbour) no ASV, Ieva Akurātere, Rīgas Doma zēnu koris, Trīs Tenori (Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, Nauris Puntulis), Ingus Pētersons, Artis Gāga, Jānis Kurševs, Jevgeņijs Udovins (Eugene Udovin) no Ukrainas, Aleksandrs Patliss (Alexander Patlis) no Baltkrievijas, Vaidass Vīšņausks (Vaidas Vysniauskas) Lietuvas, Rebeka Kontusa (Rebecca Kontus) no Igaunijas, Valdis Indrišonoks ar grupu, kā arī grupa „Vēstniecība”, grupa „Sliekšņi un griesti” un Railī Orravas un Jāņa Maslovska vadītais Rīgas Gospelkoris. Bet draudžu kopkorī uzstājās ap 800 dziedātāju no visas Latvijas. Festivālā muzicēja arī simfoniskais orķestris, bet vakara programmu vadīja Kristaps Tālbergs. Katru vakaru ar vēsti par cerību dalījās Franklins Grehems un viņu tulkoja Aigars Baštiks. Festivāla programma tika tulkota arī krievu, lietuviešu, igauņu un zīmju valodās. Festivālu apmeklēt ikvienam interesentam bija iespējams bez maksas.

 

Franklina Grehema vizīte Latvijā


Franklins Grehems ir Billija Grehema evaņģēliskās asociācijas prezidents un starptautiskās labdarības organizācijas Samaritan’s Purse (darbojas vairāk kā 100 pasaules valstīs) izpilddirektors. Šī viņa ierašanās Cerības festivālā Latvijā bija viena no septiņām šādām vizītēm festivālos šajā gadā visā pasaulē. Franklins Grehems savas vizītes laikā Rīgā tikās ar Latvijas Valsts prezidentu Valdi Zatleru, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Metropolītu Aleksandru un citiem konfesiju vadītājiem, kā arī piedalījās ar uzrunu Latvijas Nacionālajās Lūgšanu Brokastīs.

 

Mediji un reklāmas kampaņa


Cerības festivāls visa gada laikā ir ticis atspoguļots plaši, sevišķi reģionālajos medijos, bet tostarp arī interviju un rakstu formā gan radio, gan nacionālajā presē. Esam priecīgi par plašo Cerības festivāla informācijas atspoguļošanu kristīgajos medijos. Īpaša pateicība Latvijas Kristīgajam radio par Cerības festivāla trīs vakaru translāciju, reklāmu izveidi, izvietošanu, biežajām ziņām un Cerības festivāla radio programmas raidīšanu, kuru bija iespējams klausīties kopš 6. februāra sestdienās ar atkārtojumu pirmdienās. LTV1 svētdienas vakarā translēja Cerības festivāla 3. vakara programmu. Tāpat televīzijā tika rādītas divas BGEA filmas un divi apskati. Katru otro nedēļu Festivāla draugi, mediji un baznīcu vadītāji saņēma Cerības festivāla ziņu lapu. Tika uzturēta Cerības festivāla mājas lapa www.ceribasfestivals.lv, kur bija iespējams uzzināt vairāk par Cerības festivāla gada aktivitātēm un jaunākajām ziņām. Cerības festivāla nedēļā mājas lapas apmeklējums pieauga pa 20 000 lietotājiem. Cerības festivāla jaunumiem bija iespējams sekot arī sociālajos medijos – facebook.com, twitter.com un draugiem.lv. Sociālo mediju specifikas dēļ, Cerības festivāla ziņas tika nodotas tālāk no drauga draugam. Regulāri Cerības festivāla ziņas un informatīvie materiāli tika vairāk kā 200 baznīcu mājas lapu publicēti. Cerības festivāla reklāmas kampaņa sākās oktobrī un noslēdzās līdz ar Cerības festivāla noslēgšanos. Rīgā tika izvietoti 200 reklāmas plakāti pieturu un ielu reklāmu stendos. Tika izvietots pie Brīvības pieminekļa viens lielformāta reklāmas stends. Tā kā izveidojās veiksmīga sadarbība ar Rīgas domi, uz Rīgas dizains afišu stabiem tika izvietotas 150 reklāmas. Reklāmas kampaņas ietvaros tika nodrukāti 400 000 ielūgumi‐flaijeri. Plakāti un ielūgumi‐flaijeri tika izvietoti Lido, Hesburger, Chili pica un Maxima uzņēmumos visā Latvijā. Ielūgumi‐flaijeri tika izdalīti vairāk kā 560 baznīcām, kur draudžu locekļi tos saņēma un deva saviem ģimenes locekļiem un draugiem visā Latvijā. Ielūgumus‐flaijerus dalīja 4 organizētas grupas Latvijas pilsētās un 19 grupas Rīgā. Festivāla laikā daudzi cilvēki Latvijā tika Dieva aizskarti. Mēs ticam, Dieva darbs Latvijā turpinās un neviena izsētā sēkla neatgriezīsies bez augļiem. Festivāla iedvesmoti, daudzi no mums – kristiešiem – kļuvuši drosmīgāki evaņģēlija pasludināšanā.

 

 


Drukāt

: