Eiropas Brīvprātīgā darba gada balva

27.11.2011.
Piektdien, 25. novembrī Spīķeru koncertzālē Rīgas Lutera draudze saņēma Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 balvu par brīvprātīgā darba attīstību Bērnu klīniskas universitātes slimnīcas Vecāku mājā.

Izglītības un zinātnes ministrija 25. novembrī brīvprātīgajiem, brīvprātīgā darba organizatoriem un brīvprātīgā darba atbalstītājiem pasniedza Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 (EBDG 2011) balvu par nozīmīgu ieguldījumu brīvprātīgā darba attīstībā un veicināšanā. Rīgas Lutera draudze balvu par brīvprātīgā darba attīstību Bērnu slimnīcas Vecāku mājā saņēma nominācijā ”Brīvprātīgā darba organizators”.

Draudzes mācītājs un Vecāku mājas kapelāns Linards Rozentāls sacīja, ka balva piešķirta par brīvprātīgo skaita straujo pieaugumu Vecāku mājā ne tikai no Lutera draudzes, bet arī no citām draudzēm, konfesijām un visas sabiedrības, un pateicoties Vecāku mājā īstenotā brīvprātīgo darba nozīmīgumam sabiedrībā.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Mareks Gruškevics akcentē: „Pasniedzot Eiropas Brīvprātīgā darba gada piemiņas balvu un Goda rakstu, Izglītības un zinātnes ministrija izsaka atzinību un godina cilvēkus un organizācijas, kuri ar savu darbu ir devuši nozīmīgu personisku ieguldījumu brīvprātīgā darba attīstībā Latvijā un strādājuši, lai radītu kopēju labumu sabiedrībai. Mēs ceram, ka paveiktais un tā atzinīgs novērtējums motivēs turpināt iesākto ne tikai šī tematiskā gada ietvaros, bet arī turpmāk.”

Izglītības un zinātnes ministrijas EBDG 2011 balva tika pasniegta deviņiem laureātiem trīs nominācijās: brīvprātīgie, brīvprātīgā darba organizatori un brīvprātīgā darba atbalstītāji.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Vecāku mājā līdzās speciālistiem darbojas 44 brīvprātīgie no dažādām konfesijām, draudzēm un sabiedrības, un š.g. novembrī sociālās rehabilitācijas programmas ietvaros apkalpoti jau vairāk nekā 200 klienti. Vecāku māja ir atbalsta vieta slimnīcā mazo pacientu vecākiem, kuri tur var ne tikai fiziski atpūsties, pagatavot sev pusdienas un izmazgāt veļu, bet arī saņemt speciālistu atbalstu un profesionālas konsultācijas.

 


Drukāt

: