”Bībeles svētki 2011” preses relīze

03.08.2011.
BĪBELES SVĒTKI 2011

Sī gada 6. augustā Rīgā Doma laukumā norisināsies Bībeles svētki, kurus rīko Latvijas Evaņģēliskā alianse sadarbībā ar kristīgajām konfesijām Latvijā.
Svētku mērķis ir siprināt kristiešu vienotību starp dažādām konfesijām un draudzēm, aicināt kopējai lūgšanai visus labas gribas cilvēkus par galvaspilsētu un rosināt Bībeles lasīšanu sabiedrībā.

”Iesākumā bija Vārds... /Jāņa1:1/
Bībele ir bijusi aktuāla visos laikos. Tā ir aktuāla arī šodien katram cilvēkam, jo runa ir par cilvēka pagātni, tagatni un nākotni, cilvēka mūžigo dzīvību. Uz Bībeles pamatiem pastāv visspasaules kristiešu vienotība, par ko arī tika lūdzis Jēzus Kristus. Dievs caur Bībeli runā uz cilvēka sirdi par Ticību, Cerību un Mīlestību.

Simboliski, ka tieši Izraēlā, 1989 gadā notika Pirmie Bībeles Svētki-Bībeles lasīšanas maratons. Kristieši no daudzām valstīm un tautām, 4-as diennaktis skaļi lasīja visu Bībeli- no 1.Mozus grāmatai līdz Atklāsmes grāmatai. Tad 1990.gada 22. februārī ASV Prezidents G.Bušs izsludināja 1990.gadu kā Starptautisko Bībeles lasīšanas gadu. Šajā gadā Vašingtonas štatā, galvaspilcētā, tika organizēts pirmais Bībeles lasīšanas maratons. Man bija priekšrocība 2000.gadā organizēt  Vestkost, Oregonas štatā Bībeles lasīšanas maratonu, kurš ir kļuvis jau kā tradicija un katru gadu notiek Bībeles svētki. 2005 g. notika pirmais Bībeles lasīšanas maratons Latvijā, Ogrē, pirmie Bībeles Svētki Eiropā. Svētki ir izpletušies un notiek vairākās Latvijas pilsētās – Ventspilī, Valmierā un sākot ar 2010 gadu- Rīgā, Doma laukumā. Pagājušo gadu Rīgas Bībeles Svētkos piedalījās visas kristīgās konfesijas vadītaji, ticīgie, mūziķi, politiķi, kā arī tūristi no vairākām valstīm, aptuveni 2000 dalībnieki. Pazīstami Latvijas cilvēki devuši liecību par Bībeles nozīmīgumu valstī un personīgā dzīvē. Arī šogad plānojam svētku centrālajā notikumā dzirdēt zināmas slavēšanas dziesmas, ar draudžu apvienoto koru un solistu piedalīšanos, liecības un Dieva vārda lasījumus. Svētkus atklās Rīgas vicemērs Andris Ameriks. Svētkos piedalīsies visu kristīgo konfesiju garīgie vadītāji, stāsta Latvijas Evaņģēliskās alianses prezidents Vadims Kovaļevs”

Arvien vairāk cilvēkiem pasaulē ir iespēja lasīt Bībeli savā dzimtajā valodā. Saskaņā ar jaunākajiem Pasaules Bībeles biedrību apvienības datiem Bībele pilnībā vai atsevišķas tās daļas ir lasāmas 2508 valodās. Vecā un Jaunā Derība pilnībā ir iztulkota 459 valodās. Savukārt Jaunā Derība ir pieejama 1213 valodās. Visvairāk tulkojumu ir Āzijā – 1052 valodās. Tam seko Āfrika – 703 valodās, kā arī Ziemeļamerika un Latīņamerika – 512. Eiropā un Tuvajos Austrumos Bībeli pilnībā vai daļēji var lasīt 210 valodās. Kopā pasaulē ir apmēram 6900 valodas. Latvijas kā valsts, rakstniecības un kultūrvēsturiskās saknes arī meklējamas ciešā saistībā ar Bībeli, tās popularitātē Latvijas pirmsākumos.

Šogad Bībeles svētku 2011 ietvaros, pirmo reizi Latvijā, domājam arī Eiropā, notiks unikāls projekts. 6.augustā, pl.12-24, Latvijas Kristīgajā radio tiešajā ēterā notiks nepārtraukta Bībeles lasīšana. Šajā projektā būs iesaistīti 72 cilvēki, kuri pārstāves visas kristīgās konfesijas Latvijā. Vēlamies, lai Dieva vārds izskan pāru visai Latvijai un, lai ikvienam klausītājam Latvijā ir iespēja pievienoties no savas lokācijas vietas un kopā lasīt kādas konkrētas grāmatas no Svētajiem rakstiem. Vēl svētko ietvaros notiks Bībeles lasīšana un aizlūgumi – 3.08.pl.18.00 pie Brīvības pieminekļa, 4.08.pl.18.00 pie Rīgas rātsnama, 5.08.pl.18.00 pie Prezidenta pils, ar visu kristīgo konfesiju vadītāju un pārstāvju klātbūtni.

Informāciju sagatavoja:
Bībeles svētku vadītāja,
Inga Ziņģe-Pupiņa

www.bibelessvetki.lv


Drukāt

: